29. nedeľa v cezročnom období, misijná nedeľa

Dnes po svätých omšiach je celonárodná zbierka na misie.
Zvlášť bude obetovaná farnostiam v Etiópii, ktoré sú skúšané chudobou.
Za Vaše milodary srdečne Pán Boh zaplať.

Litánie budú po druhej svätej omši.

Liturgický kalendár

Pondelok – Sv. Jána Pavla II., pápeža

Utorok   – féria

Streda   – féria, výročný deň smrti emeritného nitrianskeho 
                  diecézneho biskupa,kardinála 
                  Jána Chryzostoma Korca, SJ (2015)

Štvrtok  – féria

Piatok   – féria, detská svätá omša

Sobota   – Panny Márie v sobotu

Poriadok a úmysly sv. omší od 22.10.2018 do 28.10.2018

Pondelok – 07:00 za † Jozefa Rybičku, 3. výročie, 
                      brata Jozefa Marku 
                      a rodičov z oboch strán
Utorok   – 18:00      Poďakovanie za 85.rokov života 
                      Edity Markovej č. 258
Streda   – 07:00 za † rodičov Beňačkových a ich † deti
Štvrtok  – 18:00 za † Jozefa a Hedvigu Grácových
                      a vnuka Andreja,1. výročie
Piatok   – 18:00 za † Jozefa Bezáka, starkého,  
                      Antóniu  Bezák, babku,  
                      Máriu Ivandič, rodenú Bezák, dcéru,
                      Antona, Tona Bezáka, syna,  
                      Ivana Ivandiča, manžela Márie Ivandič, 
                      rodenej Bezák
Sobota   – 07:00 za   Božiu pomoc, zdravie a ochranu pre 
                      rodinu č. 143
Nedeľa   – 08:00 za † Ľudovíta Chrenku, č. 562  
         – 10:00 za   farníkov

Príležitosť ku sviatosti zmierenia bude každý deň pred svätou omšou.

V noci z 27. na 28. októbra sa mení čas. O 03.00 hodine letného času posúvame hodiny na 02.00 hodinu stredoeurópskeho času.

Budúca   nedeľa   je  30. nedeľa v cezročnom období

 

Zoznam lektorov

pre 1. a 2. čítanie pri nedeľných bohoslužbách
od  1. októbra 2018 do 31. decembra 2018

Dátum
1. sv. omša                 2. sv. omša

07.10.2018
Katarína Gardianová         Veronika Minarovičová
Ľudovít Košík               Stanislav Liday

14.10.2018
Mária Šuppová               Mária Remeková Magdolenová
Miroslav Kováčik            Tomáš Košík

21.10.2018
Zuzana Beniaková            Beáta Neubauerová
Ľudovít Beniak              Marián Marko

28.10.2018
Mária Hollá                 Katarína Gajdošová
Patrik Janica               Mária Gajdošová ml.

04.11.2018
Soňa Košíková               Veronika Olšová
Peter Olša                  Tomáš Krošlák

11.11.2018
Katarína Gardianová         Mária Remeková Magdolenová
Ľudovít Košík               Peter Hatala

18.11.2018
Zuzana Beniaková            Júlia Magdolenová
Ľudovít Beniak              Tomáš Košík

25.11.2018
Lucia Marková               Mária Ondrejkovičová
Beáta Neubauerová           Anna Nedasová

02.12.2018
Mária Beniaková             Miriam Fabianová
Stanislav Beniak            Marián Podoba

09.12.2018
účastníci festivalu BCH     Jana Somogyiová
účastníci festivalu BCH     Peter Hatala

16.12.2018
Lucia Marková               Katarína Gajdošová
Beáta Neubauerová           Tomáš Košík

23.12.2018
Anna Nedasová               Hanka Kováčová
Mária Kováčiková            Dalibor Kováč

24.12.2018
Adelka Beniaková            Mária Remeková Magdolenová
Eliška Beniaková            Ľudovít Košík

25.12.2018
Soňa Košíková               Jana Somogyiová
Ľudovít Košík               Andrej Ralbovský

30.12.2018
Janette Polakovičová        Jana Tamajková
Elena Kováčová              Tomáš Krošlák

 

Zoznam lektorov

pre 1. a 2. čítanie pri nedeľných bohoslužbách
od  1. júla 2018 do 30. septembra 2018

Dátum
1. sv. omša                 2. sv. omša

01.07.2018
Mária Kovalíková            Andrea Jakubičková
Ľudovít Košík               Peter Hatala

08.07.2018
Soňa Košíková               Katarína Božiková
Patrik Janica               Peter Božik

15.07.2018
Katarína Gardianová         Jana Tamajková
Mária Kováčiková            Tomáš Krošlák

22.07.2018
Lucia Marková               Mária Remeková Magdolenová
Mária Hollá                 Andrej Ralbovský

29.07.2018
Katarína Gajdošová          Beáta Neubauerová
Stanislav Liday             Tomáš Košík

05.08.2018
Mária Beniaková             Veronika Minarovičová
Stanislav Beniak            Marián Podoba

12.08.2018
Adelka Beniaková            Mária Remeková Magdolenová
Eliška Beniaková            Marián Marko

19.08.2018
Anna Nedasová               Beáta Neubauerová
Matúš Mikula                Tomáš Košík

26.08.2018
Zuzana Beniaková            Veronika Olšová
Ľudovít Beniak              Andrea Jakubičková

02.09.2018
Katarína Gardianová         Mirka Fabianová
Kataríma Šuppová            Peter Hatala

09.09.2018
Lucia Marková               Hanka Kováčová
Ľudovít Košík               Dalibor Kováč

16.09.2018
Mária Beniaková             Mária Remeková Magdolenová
Stanislav Beniak            Marián Podoba

23.09.2018
Mária Vacvalová             Beáta Neubauerová
Patrik Janica               Tomáš Košík

30.09.2018
Mária Šuppová               Júlia Magdolenová
Peter Olša                  Tomáš Krošlák