Farské oznamy

22. nedeľa v cezročnom období

Popoludní bude v našej farnosti celofarská poklona
k Sviatosti Oltárnej.
Sviatosť Oltárna bude k poklone vyložená po 1. svätej omši do 9:30 hod.,
potom od 14:00 hod., kedy začína poklona pre deti a mládež,
o 15:00 hod. pokračuje poklonou mužov,
o 16:00 hod. poklonou žien
a záverečná pobožnosť s požehnaním bude o 17:00 hod.

Pozvánka na púť:
Cestovná kancelária AWERTRAVEL nám ponúkla 7 dňový pútnický zájazd s duchovnou obnovou v Medžugorí spojený s kúpaním v Neume a fakultatívnym výletom ku Kravickým vodopádom v termíne od 22.09. – 28.09.2021 za mimoriadne lukratívnu cenu, iba 250,- €.
Sprievodcom bude: ThDr. Ján Majerník
Záujemci o púť sa môžu do 15. septembra prihlásiť u Ing. GREŽĎOVEJ, alebo zapísať sa do zoznamu vzadu na stolíku s katolíckymi novinami.
Podrobný program púte je zverejnený aj vo vývesnej tabuli pred kostolom i na internetovej stránke našej farnosti.

Pozvánka pre mladých na stretnutie so SV. OTCOM:
Pápež František navštívi Košice v utorok 14. septembra 2021. Pozývame vás, milí mladí priatelia, na vzácne stretnutie s ním. Prichádza v neľahkom období pandémie, kedy prežívame rôzne obmedzenia a rozdelenia. Prichádza ako námestník Krista na zemi, aby priniesol pokoj a Apoštolské požehnanie pre všetkých nás. Buďte toho súčasťou a neváhajte za ním pricestovať do Košíc. Povzbuďte aj svojich priateľov.
Svätý Otec František príde na štadión Lokomotívy, kde bola pred tromi rokmi blahorečená Anka Kolesárová. Pozývame vás pripomenúť si aj túto udalosť a zažiť nanovo atmosféru milosti a krásy. Pripravený je bohatý sprievodný program, ktorý s ďalšími materiálmi nájdete vo výveske i webovej stránke farnosti.

Ďalší oznam:
„Nitrianska diecéza v spolupráci s Kňazským seminárom sv. Gorazda v Nitre a Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre otvára na jeseň tohto roku už piaty ročník Nitrianskej animátorskej školy pod názvom „P.S. Animátorská škola“. Ide o projekt zameraný na formáciu mladých ľudí od 17 rokov, ktorí majú túžbu hlbšie poznať pravdy viery, prehĺbiť svoj duchovný a modlitbový život a ktorí zároveň cítia nadšenie komunikovať tieto hodnoty svojim rovesníkom. Bližšie informácie nájdete na plagáte vo výveske pred kostolom a na webovej stránke biskupstva. Prihlasovať sa je možné do 5.9.2021 na emailovej adrese mladeznr@gmail.com.“